ساعت کاری:
شنبه تا چهارشنبه - 21:00 - 8:30
مشاوره رایگان:
جستجو
مشاوره رایگان
ارتباط با ما

آخرین مقالات سایت

وکالت ایرانیان خارج از کشور

یکی از مشکلات اساسی ایرانیان خارج از کشور پیگیری و انجام امور اداری و حقوقی مورد نیازشان در ایران است. از پیگیری امور مرتبط با فارغ التحصیلی در دانشگاه های ایران، تا پیگیری امور حقوقی در ادارات مختلف مستلزم صرف وقت و انرژی زیاد می باشد. در این بخش شما از هر کجای دنیا که باشید می توانید انجام و پیگیری امور اداری و حقوقی مورد نیاز خود در ایران را به کارشناسان متخصص موسسه نیکداد بسپارید تا در سریع ترین زمان و با صرف هزینه های پولی و زمانی کمتر به انجام برسانند. به دلیل آنکه تنوع امور اداری مورد نیاز بسیار گسترده است، ابتدا می بایست درخواست خود را در بخش های مربوطه ثبت فرمایید و نیاز خود را به طور کامل شرح دهید. سپس کارشناسان متخصص موسسه حقوقی نیکداد عطاشنه درخواست شما را بررسی نموده و مدارک مورد نیاز، مدت زمان انجام کار و برآورد هزینه را به شما اعلام می دارند و پس از تأیید نهایی از طرف شما کارهای اداری مورد نیاز انجام شده و مدارک مربوطه برای شما ارسال می گردد.

ایرانیانی مقیم خارج از کشور، فارغ از دلیل اقامتشان در خارج، که می تواند مهاجرت یا اقامت تحصیلی یا پناهندگی باشد، در ایران تعلقات مادی و حقوقی دارند که نیاز به معرفی وکیل دادگستری می شود. این افراد می تواننند جهت فروش یا اجاره یا اداره اموالشان و یا مشکلات حقوقی که برای اموالشان در ایران پیش آمده یا جهت امور و دعاوی خانوادگی و یا سایر دعاوی و مسائل و امور حقوقی خود با یک وکیل دادگستری در ارتباط باشند. موسسه حقوقی و داوری نیکداد عطاشنه با ارائه خدمات ویژه از جمله دعاوی حقوقی و کیفری اتباع خارجی، املاک و مستغلات اتباع خارجی و جلسات و حل اختلاف با وزارتخانه ها و اشخاص حقیقی و حقوقی و طرح دعاوی در محاکم حقوقی و کیفری و دفاع در دعاوی مذکور به این عزیزان می تواند در خدمت ایشان باشد.

اهلیت اشخاص

از آنجا که اهلیت هر شخص برای معامله کردن تابع دولت متبوع خودش می باشد، اگر یک نفر تبعه ایران در خارج از کشور معامله ای انجام دهد، از حیث قواعد مربوط به اهلیت که در صحت آن معامله نقش به سزایی دارد، تابع قوانین ایران است و بایستی با آگاهی از قواعد اهلیت در ایران به معامله بپردازد و این آگاهی از قوانین مستلزم مشاوره با وکلای ایرانی نیکداد عطاشنه می باشد.

نکاح

ایرانیان مقیم خارج از کشور از حیث نکاح، تابع قانون ایران هستند. یعنی از جهت اصل ازدواج باید قانون کشور جمهوری اسلامی ایران را رعایت کنند و از آنجا که مسافت موجود و عدم آشنایی با قوانین ایران می تواند برای آنها مشکل ساز باشد، می توانند با وکالت دادن به وکیلی که در ایران فعالیت می کند و به قوانین ایران نیز آشنا می باشد هرچه زودتر و مطمن تر به مطلوب خود برسند.

طلاق

از حیث طلاق نیز اگر ایرانیان خارج از کشور باشند و بخواهند به طلاق مبادرت نمایند، باید بر طبق قوانین ایران صیغه طلاق بین آنها جاری شود. تشریفات جاری شدن صیغه طلاق نیازمند آگاهی از قوانین ایران و مشاوره با وکلای فعال در ایران می باشد

قانون حاکم بر ترکه

از آنجا که مسائل مربوط به ارث و ترکه متوفی از قواهد مربوط به احوال شخصیه می باشند، در صورت فوت تبعه ی ایران که در خارج زندگی می کند، قواع مربوط به ارث او تابع قوانین ایران خواهد بود و از آنجا که شناخت مسائل مربوط به ترکه و حقوق ارثی نیازمند اشراف به این قوانین است، لزوم داشتن یک وکیل که دارایی موجود متوفی در ایران را تحت نظارت و اداره خود درآورد بیش از پیش محسوس است. پس لازم است با تعیین وکیل پیش از فوت، به این امر مهم جامه عمل پوشانید.

قانون حاکم بر اموال غیر منقول

احکام صادره از محاکم خارجه و همچنین اسناد رسمی لازم الاجراء تنظیم شده در خارجه را نمی توان در ایران اجرا نمود، مگر اینکه مطابق قوانین ایران امر به اجراء آنها صادر شده باشد. پس اگرسندی در خارج از ایران تنظیم شود و افرادی که این سند برایشان تنظیم شده ایرانی باشند و خواهان اجرای این اسناد در ایران باشند، به علت عدم آشنایی با قواعد ایران باید با وکلای ایرانی که آشنا با قوانین ایران هستند، مشورت نمایند تا بتوانند از مزایای اجرای قانونی آراء خود در ایران بهره مند شوند.

اجرای قراردادها

تعهدات ناشی از عقود تابع محل وقوع عقد است. بنابراین اگر قراردادی خارج از ایران تنظیم شود، تابع قوانین محل تنظیم خود خواهد بود حتی اگر طرفین این قرارداد ایرانی باشند اما همین قرارداد اگر بخواهد در ایران تنظیم شود، در صورتی که برخلاف اخلاق حسنه بوده و یا به واسطه جریحه دار کردن احساسات جامعه یا به علت دیگر مخالف نظم عمومی محسوب شود، محکمه نمی تواند آن را به موقع اجراء گذارد. آشنایی به مسائل مرتبط با نظم عمومی در ایران، مستلزم آشنایی با قوانین ایران می باشد که یک وکیل آشنا به مقررات ایران برای اجرای سریعتر و درست تر این قراردادها نقش موثری ایفاء خواهد نمود.

ایرانی مقیم خارج از کشور هستید و نیاز به خدمات حقوقی داخل ایران دارید؟ موسسه حقوقی و داوری نیکداد عطاشنه با در اختیار داشتن کادر مجرب حقوقی و سابقه ی درخشان چندین ساله در امور حقوقی هم اکنون آماده ارائه انواع خدمات حقوقی به ایرانیان خارج از کشور عزیزمان ایران می باشد. فاصله ی شما با ایران تنها یک وکیل است. همین الان با مشاوران موسسه حقوقی نیکداد عطاشنه تماس بگیرید : ۰۹۰۲۶۷۸۸۸۰۸